Sektörle İşbirliği Ofisi

Öğrenci Görüşleri

Özellikle mükemmel ve yararlı bir program olduğunu düşünüyorum. Bunun için çok teşekkür ediyorum. Program bizi geleceğe iş dünyasına hazırlayan, sektörden olan işadamlarından danışmanlık ve mentorluk yardımı almamızı sağlayan, iş ve sektör deneyimi elde etmemize yardımcı olan bir program.Kolay ulaşamayacağımız, iletişim kuramayacağımız, başarılı ve zirvede olan iş insanlarını hem ziyaret ediyoruz, hem de ünversitemizde ağırlıyoruz. Onlar bize elde ettikleri başarılar için geçtikleri yolları ve zorlu koşulları nasıl atlattıklarından bahsediyorlar.Birebir sohbet etme imkanımızda oluyor, çok değerli bunlar ve bu program bu sebeplerden dolayı çok değerli.Umarım hayatımıza dokunan ve gözlerimizi açan bu programın ömrü çok uzun olur.

Hüseyin Akbarov, İşletme 2.sınıf öğrencisi, İşletme ve Ekonomi Kulübü Başkanı

 

Sektörle İşbirliği Ofisinin (SİO) düzenlemiş olduğu "Mentorun CEO Olsun" programı kapsamında düzenlenen bir kaç SİO Serisi konferansına katılma imkanım oldu, gönül isterdi ki hepsine katılabileyim ama ders saatlerimle üst üstü geldiği için bazılarına katılabildim. Benim için çok yararlı olduğuna inanıyorum çünkü her zaman iletişim kurabileceğimiz konuşmacılar değildi konferanslara gelen konuşmacılarımız, ulaşamayacağımız bir çok üst düzey yönetici ve firmalar ile bizleri buluşturdunuz. Yine dediğim gibi bizler de sizin gibi, SİO gibi kulüp olarak herkesi bu alanlarda bilgilendirmek istiyoruz. Bizde sizin vesilenizle edindiğimiz bilgileri ve kontakları gelecek nesillerin gelişimine ve yararına kullanacağız. Siz bir kibrit çaktınız, bizde sizin vesileniz ile meşaleye dönüştüreceğiz. Saygılarımla.

Mert Süküt - Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Öğrencisi ve Liderler Kulübü Kurucu Başkanı

 

'Mentorun Ceo Olsun' programıyla; farklı sektörlerden başarılı iş insanlarıyla buluşabiliyoruz, kariyer ve tecrübelerini kendilerinden dinleyebiliyoruz, sohbet edip tavsiye alabiliyor ve geleceğin iş dünyasına dair bakış açılarını öğrenebiliyoruz. Bizzat çalışma yerlerine ve şirketlerine yaptığımız gezilerimizle firma içerisinde çalışma hayatını yerinde gözlemleme imkanımız oluyor, hatta şirket içerisindeki farklı birimlerden kişiler ve insan kaynakları uzmanlarıyla da görüşerek biz öğrencilerin gerek stajlar gerek firmadaki çalışma hayatı ve ortamı gibi ulaşmaya çalıştığı tüm soruların da cevaplarını birebir alabiliyoruz. Üniversitemizde de ağırladığımız değerli mentorlarımızın iş ve kariyer tecrübelerini paylaşarak bizlere en içten şekilde destek olup yol gösterici olmaya çalıştıkları SİO seminerleri, bizler için ufuk açıcı oluyor. Hayallerimize giden yolda kendimizi keşfetmemize ve ufkumuzu genişletmemize destek olan, sektörle erken temas kurmamıza ve kariyerimizi oluştururken geleceğin ve bugünün iş dünyasını analiz etmemize katkıda bulunan, ulaşmamızın zor olacağı önemli isimlerle ve firmalarla bizleri buluşturarak hem sektöre hem bizlerin geleceğine önemli fayda sağladığını düşündüğüm bu program için; İstinye Üniversitesine, SİO-Sektörle İş Birliği Ofisine, Program Koordinatörümüze ve ekibine ve bizlerin Mentoru olan, tecrübelerini ve bilgilerini paylaşan, zaman ayıran ve en güzel şekilde ağırlamaya çalışan tüm Değerli Mentorlarımıza içtenlikle çok teşekkür ediyorum. Programın önemli kazanımlar sağladığını düşünüyorum ve gelecekte güzel dönüşlerinin yaşanacağına inanıyorum, gelişerek devamlılığını diliyorum.

Sena Onuk, Eczacılık, 2.sınıf öğrencisi, İSÜ Eczacılık Kulübü Kurucu Başkanı

 

Mentorun CEO Olsun programı sayesinde sektör içinde ciddi yerlere sahip mentorlarımızla tanışma ve tecrübelerini öğrenme şansımız oldu. Bu tecrübenin akademik kariyerimiz için önemli olduğunu düşünüyorum. Bu kapsamda programın yaratıcılarına ve SİO Ofis'e çok teşekkür ediyorum.

Şevval Sarı, Ekonomi 2. sınıf öğrencisi

 

Güzel bir program, normalde göremeyeceğimiz kişilerle görüşme , tanışma ve sohbet imkanı bulduk. Tecrübe ve hayatlarından güzel dersler aldık. Teşekkürler İSÜ SİO. Tek beklentim gruplar halinde değil de , maksimum 3 kişinin beraber olduğu toplantılar, aktiviteler gerçekleştirilebilir mi acaba hocam ?

Umut Yaşar Can Yılmaz Ekonomi 2. sınıf öğrencisi

 

İstinye Üniversitesini tercih etme nedenlerimden bir tanesi bu programdı. Hazırlık döneminde olmama rağmen ben ve arkadaşlarım bu program bünyesinde seminerler ve geziler sayesinde bölümümüz hakkında hiç bilmediğimiz noktalar hakkında fikir sahibi olduk.Mesleğini severek yapan insanlardan iş hayatımızı kolaylaştıracak tavsiyeler aldık . Önümdeki 4 senelik lisans hayatımda da çok faydasını göreceğimi düşünüyorum. Teşekkürler...

Rabia Tuğçe Şahin, Makina Mühendisliği Hazırlık sınıfı öğrencisi

 

Bizim ve geleceğimiz için oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler Sektörle İşbirliği Ofisi...

Baki Oğuzhan Gündüz, Ekonomi 2.sınıf öğrencisi

 

Öncelikle CEO'ların katıldığı SİO konferans serilerini organize ettiğiniz için teşekkür etmek isterim, baştan beri fırsat buldukça bu konferanslara katılmaya çalışıyorum ve çok değerli olduğunu düşünüyorum. Bu konferansların bize kattıklarının dışında, dinlemiş olduğum  konferansları "İstinyelilik Manifestosu" dersindeki rapora ekleyeceğim.

Sedat Yasir GÜÇ, Yazılım Mühendisliği 1.sınıf öğrencisi

 

Mentorun CEO Olsun kapsamında yapılan bu etkinliklerde, biz öğrenciler daha henüz iş hayatına atılmadan değerli CEO'lardan önemli fikirler, öneriler, tavsiyeler alıyoruz. Faydalı olduğunu düşünüyorum, umarım program ileride de devam eder ve CEO'lar biz öğrencilere ışık olmaya devam ederler. 

Seval Doğan, Pazarlama Programı 2.sınıf öğrencisi

 

İstinye Üniversitesi  Sio Konferansları kapsamında buluşma imkanı bulduğumuz mentorların bizimle 11 hafta boyunca gerçekleştirmiş olduğu interaktif seminerler biz öğrenciler için çok kıymetliydi. Büyük şirketlerden ve vakıflardan gelen misafirlerimize merak ettiğimiz tüm soruları sorduk. Bizlere verdikleri cevaplar oldukça tatmin ediciydi. Özellikle üniversite öğrencilerinin iş hayatına girmeden önce mutlaka alanında uzman kişileri dinleyip onların deneyimlerinden faydalanması adına etkili bir uygulamaydı. Bilmediğimiz veya öğrenmek istediğimiz birçok şey öğrendik. Hayatımızın ilerleyen döneminde onlardan öğrendiğimiz bilgileri birçok yerde kullanacağımızı düşünüyoruz. Bu uygulamanın gelişerek önlisans öğrencilerine de ulaşmasını temenni ederek, bize bu imkanı sağladıkları için Sektörle İş Birliği Ofisi’ne ve değerli hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Şule Çiloğlu, İnsan Kaynakları Yönetimi Programı öğrencisi

 

Böyle bir programın düzenlenmesi bizlere çok yararlı oldu. İleride iş hayatına atılacağız ve alanında başarılı, deneyimli insanların bizlerle tecrübesini, bilgilerini ve düşüncelerini paylaşması çok değerli ve verimli oldu. Ayrıca onlara danışarak, merakımız olan konularda merakımızı ve şüphemizi giderdik. Doğru iletişim kurulduğu sürece ileride çalıştığımız zamanlarda da sorun yaşadığımızda hâlâ destek alabileceğimizi düşünüyorum. Bu yararlı program için teşekkürler. 

Emirhan Benek, Pazarlama Programı 2.sınıf öğrencisi

 

Bu SİO konferanslar serisi her zaman kafamda soru işareti olarak kalan konuların cevabı oldu. Nasıl adımlar atmalıyız, hangi yoldan gitmeliyiz gibi deneyim gerektiren bilgileri bu etkinlik sayesinde bize aktardılar, farkındalık ve bilgi kazandım. Sektörle İşbirliği Ofisine bana kattığı herşey için teşekkür ederim...

Gizem Yaşik, Pazarlama Programı 2.sınıf öğrencisi

 

Mentorun Ceo Olsun Programlarını yakından takip ettim. Yıl içerisinde düzenlenen en verimli programlardan biriydi. Farklı sektörlerden farklı görüşler almak benim için  gözlemlenebilir bir bakış açısı oluşturdu. Katıldığım programlardaki konuşmacıların bizlere tavsiye ettiği 3 kritik nokta vardı. Bunlardan birincisi iyi bir seviyede yabancı dil öğrenmek, ikincisi yurtdışına çıkmak, üçüncüsü ise sosyal ve gönüllü faaliyetlerde bulunmaktı. İlerleyen zamanlarda umarım CEO'larımız ile ortak projeler yürütme şansımız olur. Programların kurucusuna ve Sektörle İşbirliği Ofisine teşekkürler.

Fatma Nur Soyyiğit, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, 2. sınıf öğrencisi

 

Mentorun CEO Olsun başlıklı programın adı altında düzenlenen bu SİO konferans serilerinin kendi açımdan çok yararlı olduğunu düşünüyorum. İş hayatımıza başlamadan önce içimizdeki tedirginliği, korkuyu ve heyecanı en aza indirgemek açısından kendimi bu konferansalara katılmakla çokça şanslı ve avantajlı buluyorum.  Yeni bireylerle tanışmak ve onların başarısından ilham alarak gelecekte yapacağım ve başaracağım işler için içimde yeni umutlar oluşturdu. Dilerim ki bu etkinlikleriniz sizler var oldukça daim olsun. Her yeni nesile katkı olan bu çağrışımlarınız sayesinde başarılarımızın kaçınılmaz olacağını düşünüyorum.  Başarılar bizimle olsun:)

Esmanur Taştemel, Pazarlama Programı 2.sınıf öğrencisi

 

Üniversitemizde Sektörle İşbirliği Ofisimiz tarafından düzenlenen Sio Konferansları Serisi 'nden edindiğim bilgiler hem iş hayatıma hemde normal hayatımda oluşturacağım vizyon ve misyon değerlerime önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Bu etkinliklerin hazırlanmasında emeği geçen tüm hocalarıma teşekkür ederim. Ancak Mentorun CEO Olsun programının kapsamının genişletilip, M.Y.O. öğrencilerininde dahil olacağı bir kapsama alınması bizler için çok değerli ve anlamlı olacaktır. 

Muhammed Faruk Dursun, İnşaat Teknolojileri Programı , 2.sınıf öğrencisi

 

İstinye Üniversitesi Sio Konferans Serileri Mart ayından Haziran ayına kadar bir çok alanda uzmanlaşmış mentorların katılımıyla gerçekleşti. Gerek üniversitede gerekse kurumlara yapılan ziyaretlerde gerçekleştirilen seminerlerin iş hayatına atılmaya hazırlanan biz öğrenciler için yararı oldukça fazlaydı. Mentorların öğrenciler ile paylaştıkları deneyimleri, iş hayatlarında yaşadıkları iniş ve çıkışları samimi bir şekilde anlatmaları, sorulan sorulara karşı verdikleri cevaplar özellikle mezun olacak olan öğrenciler için çok kıymetliydi.Kurumlara yapılan ziyaretlerde mentorlar, öğrencilere direkt olarak iş yaşamının kolay ve zor yanlarını daha rahat aktarmış oldu. Kendi örgüt kültürlerini öğrencilere aktararak öğrencilere bir yandan da staj imkanı sunmuş oldular. Üniversitemize ziyarete gelen mentorların farklı alanlarda uzmanlaşmış olması, yalnızca tek bir alana yönelinmemesi farklı bölümlerde ki öğrencilerin bir araya gelmesine yardımcı oldu. Ancak Mentorun CEO Olsun programı kapsamı gereği kurum ziyaretlerine sadece lisans öğrencilerini dahil etmesi, önlisans öğrencilerini demoralize etmektedir, gelecek yıllarda program kapsamının daha fazla genişletilmesi ve mentor ziyaretlerine önlisans öğrencileri olan bizlerin de eklenmesi arzu edilmektedir. İstinye Üniversitesi öğrencisi olarak bize bu ayrıcalığı yaşatan Sektörle İşbirliği Ofisine ve hocalarımıza çok teşekkür ediyorum.

Nuran Tuzcu, İnsan Kaynakları Yönetimi Programı

 

Mentorun CEO Olsun programı ve SİO Konferanslar Serisi benim için oldukça faydalı bir program oldu. Alanında uzman CEO'lar ile konuşmak ve değerli fikirlerini almak benim gelecek planlarımı yapmamda önemli bir dönüm noktası oldu. İş dünyasının zorlukları ve bizi nelerin beklediği ile ilgili yaptığı konuşması ve bize iş hayatı ile ilgili verdiği bilgiler için ise özellikle Murat Yalçıntaş beye teşekkürlerimi sunarım. Mentorun CEO Olsun programının başarılarının devamını dilerim. 

Mustafa Güleryüz, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrencisi

 

'Mentorun CEO Olsun' programı kapsamında, Uluslararası sigorta şirketinin sahibi olan , A.B. Bakan e.Yardımcısı Alaattin Büyükkaya'yı geçtiğimiz haftalarda üniversitemiz sayesinde ziyaret etmiştim. Kariyerine adım adım ilerlerken neler yaptığıyla alakalı ve de günümüzde yaşanan küresel düzeydeki değişimlerin başında yapay zekanın hayatımızı nasıl şekillendirdiği, şirketinin yapmış olduğu uygulamayla birlikte endüstri 4.0'a yavaş yavaş geçildiğinden, hızlı okuma tekniklerini dersini almamız gerektiğinin üstünde durarak kariyerinde ne kadar önemli bir etkisi olduğundan bahsetmişti. Bu tür mentor ziyaretlerinin olması en azından biz gençler ve hayata yavaş yavaş adım atmaya çalışanlar olarak yeni küresel dünyayı anlamlandırmak ve başka kişilerin hayatlarından dersler çıkararak nasıl ilerlemem gerektiği açısından kafamdan en azından bir şeyler şekillendi. Sektörle İşbirliği Ofisimize ziyaretler ve konferanslar için teşekkür ederim.

Şehnaz Tekbaş, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, 2.sınıf öğrencisi

 

''Mentorun Ceo Olsun'' Programı ile birlikte alanında başarılar sağlamış kişilerle bire bir görüşüp, soru sorma fırsatı elde ettik. Üniversitemizin bize sağlamış olduğu bu ayrıcalık ile yararlı tecrübeler elde ettik. Teşekkürler İSÜ, teşekkürler İSÜ SİO. 

Emir Türk, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, 1. sınıf öğrencisi

 

Mentorun CEO Olsun programının, biz öğrencilerin geleceğe yönelik planlama yapmasına ziyadesiyle katkı sağladığını söylemek gerekir. Alanında uzman kişilerin eğitim hayatlarını nasıl şekillendirdiği, mezun olduktan sonra hangi iş alanına yönelmek istediklerine hangi kıstaslarla karar verdiklerini bizlerle paylaştılar. Ve bu belki de öğrencilerin en çok merak ettiği husustur. Ben bir siyaset bilimci olarak doğrudan aktif bir siyasetçi ile görüşme fırsatı yaratıldığı için İstinye Üniversitesi'ne ve Sektörle İşbirliği Ofisi'ne teşekkür ederim. Elbette devamını bekliyoruz :)

Fatih Keleş, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrencisi

 

Mentorun CEO olsun programı sayesinde sektörlerin ileri gelenleri ile tanışma ve tecrübelerini öğrenme şansımız oldu. Bu tecrübenin akademik kariyerimiz için önemli olduğunu düşünüyorum. Sektörlerle İşbirliği Ofisine teşekkürlerimi sunuyorum.

Özenç Kayalı, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 2.Sınıf öğrencisi

 

‘’Mentorun CEO Olsun’’ programını üniversitemiz ilk duyduğumda oldukça şaşırmıştım. Belki de İleride hayata geçirmek, başarmak istediğim şeylerin timsalleriyle görüşebilecektim. Mentorumuzla tanıştığımda ise, tecrübe ile sabit bildikleriyle bize aktardıkları, belki de hayatımın en kritik noktalarında bana yardımcı olacaktı. Kendimi keşfetme yolunda bana çok fazla katkı sağlayan bu program için; Üniversiteme, Sektörle İşbirliği Ofisine ve emeği geçen bütün hocalarıma canı gönülden teşekkür ederim.

Muhsin Emre Çalışkan, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi , 1. sınıf öğrencisi

 

 

Kesinlikle muhteşemdi, gelecek dönemlerde de devam etmesini temenni ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Saygılarımla,

Harun Ayas, Dil ve Konuşma Terapisi öğrencisi

 

Bölümümüzle ilgili iş olanakları ve gereken nitelikler konusunda ayrıntılı bilgi aldık.Bizim için yararlı olduğunu düşünüyorum.İlerleyen dönemlerde de devam etmeli. Hazırlık sınıfında olduğumuz için bölüm ve iş olanakları konusunda bilgimiz yetersizdi, bu etkinliklerle bilgileniyoruz.

Zeynep Dilara Kenar, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Hazırlık sınıfı öğrencisi

 

Üniversitemiz sayesinde diğer meslektaş/bölümdaşlarımızın ulaşamayacağı avantaj ve fırsatlarımız oluyor. İş dünyasını tanıyoruz, tecrübe ve deneyim sahibi olan mentorlarımız bize yol gösteriyor. Mesleklerimizin çalışma alanlarını, iç dünyalarını görebiliyoruz ve en önemlisi networkümüzü arttırıp kendimize staj imkanları yaratıyoruz. İş dünyasını daha işe başlamadan, üniversitedeyken bizle birleştirdiği bu deneyimi bize kattığı için, başta üniversiteme, sonrasında her zaman yanımızda olan öğrenci dostu SİO-Sektörle İşbirliği Ofisi ile Kooordinatörüne ve ekibine teşekkür ederiz.

Mustafa Özaktaş, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Hazırlık sınıfı öğrencisi

 

Bu program bizlerin meslek hayatına atılmadan önce mesleğinde başarılı kişilerden önemli bilgiler ve tavsiyeler edinmemizi sağlıyor. Onların hayat hikayelerini dinliyor, içinde bulunmuş oldukları ve gerçekleştiriyor oldukları projeler hakkında bilgi ediniyoruz. CEO'ların buluşmalarımızda sorularımıza içtenlikle cevap vermeleri, bize samimi davranmaları, bizlerin sektör hakkındaki olumsuz tabularımızı yıktı. Bu sebeplerden ötürü bu program bizler için oldukça faydalı. Teşekkürler.

Umut Özçekiç, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Hazırlık sınıfı öğrencisi

 

Uygulamakta olduğunuz bu programdan çok memnun kaldığımı belirmekle başlamak isterim. Bölümümüzle ilgili bu kadar çok bilgili ve güçlü isimlerle bir araya gelip bilgi alıp sohbet etme imkanımızın olması bizim için çok büyük bir şans ve ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Bu programın yapılmasının bize çok büyük katkılar sağladığına inanıyorum. Böyle bir program geliştirildiği için emeği geçenlere teşekkür ederim.

Beyza Nurten Uzun, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrencisi

 

Değerli mentorlarımızla gerçekleştirmiş olduğumuz toplantılar ve konferanslar bilgi birikimime yararlı oldu.İş hayatında önemli problemleri bizlere belirterek farklı bir bakış açısı kazandırmış olup, hayatımıza yeni bir yön vermiştir.Gelecekle ilgili önemli bilgileri bizimle paylaşmış olup gerekli tavsiyeler vermişlerdir. Bu toplantılar networkümüzü geliştirip, ileride staj imkanları sağladı.

Uğur Berkay Güneydaş, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Hazırlık sınıfı öğrencisi

 

Ben bu programı "balık vermeyip balık tutmasını öğreten baba"nın hikayesine benzetiyorum. Bu program bize staj yeri veya mezun olduğumuzda iş bulmamızı daha üniversitenin başında gösteriyor. Ve onun bunun sözüyle değil, değerli CEO'larımız , belki gelecekteki patronlarımızın sözüyle kendimizi geliştirme imkanı buluyoruz. Üniversitedeki hocalarımızın iş dünyasına biraz uzak olmasının dezavantajını bu programla gidermiş oluyoruz. Mentor ziyaretleri 10 kişilik gruplar ile sohbet havasında oluyor ve bu bana onların konumunun aslında 'kaf dağı' değil, başarının ve azmin bir sonucu olduğunu gösterdi.Konumun tutku ile birleştiğinde çok güzel insanlar oluşturduğunu gördüm. Bu imkanı bize sağlayan üniversitemize ve Sektörle İşbirliği Ofisimize teşekkür ederiz. İstinyelilik manifestosunda olduğu gibi "İstinyeli yetişir, dünya değişir" ibaresinin doğruluğunu, dünyayı değiştiren insanlarla tanışarak öğreniyoruz.

Muhsin Esad Torun, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Hazırlık sınıfı öğrencisi

 

Bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin mentorları bulunmuyor. Dolayısıyla "Mentorun CEO Olsun" programının mentor ziyaretlerinden bilgisayar mühendisliği öğrencileri olarak yararlanamıyoruz. Bizler de mentor istiyoruz.

Ertan Özdemir, Bilgisayar Mühendisliği

 

“Mentorun CEO Olsun” Programı kapsamında sayın Cüneyt Zapsu ile kendi ofisinde görüşme fırsatı bulduk. Tecrübelerini, hayat hikayesini, izlediği yolu ve başarılarını kendisinden dinleme şansına eriştik. Düzenlenen bu program sayesinde kariyerimizin yanı sıra hayatımıza fikirleriyle, deneyimleriyle katkı sağlayabilecek, ışık tutacak önemli ve değerli bir insanla tanıştık. Emekleriniz için teşekkürler İSÜ SİO.

Leyla Erçelik, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrencisi

 

Ben Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ile tanışma fırsatı bulduğum için ve onun hayat hikayesini dinlediğim için çok mutlu oldum. Hedeflerimi, hayrelerimi, ideallerimi gerçekleştirmek için onun tavsiyelerini dinleme fırsatı bulduğum için çok teşekkür ederim.Böyle etkinliklerin devam etmesini canı gönülden isterim. Böyle etkinlikleri gerçekleştiren SİO Ofise, hocamıza ve katkıda bulunanlara ayrıca teşekkür ederim.

Abdülrezzak Gök, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrencisi

 

" Mentorun Ceo Olsun " kapsamında gerek kendi sektörümüzle gerekse diğer sektörlerle de alakalı alanında başarılı kişilerin hayat hikayeleri ve tecrübelerinin aktarılması yoluyla bizi diğer üniversitelilerden bir adım öne götüren bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Kendi alanım hakkında belediye başkanları ile olan görüşmeler vb. yol gösterici nitelikte olmaktadır. Teşekkürler SİO.

Berfin Toptaş, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrencisi

 

Sektörle İşbirliği Ofisinin (SİO) düzenlediği “ Mentorun CEO Olsun “ programı kapsamında sektörün öncü şirketlerinde bulunma ve yöneticileri ile bir araya gelme şansım oldu. Onların eğitim, kariyer ve iş hayatlarından kendime pay çıkartıp kendi hayatımda uygulamak konusunda bir çok yaşanmışlığı dinledim, bulundukları konuma nereden ve nasıl başlayarak bugünlere nasıl geldiklerini öğrendim. Bizim Mentorlarımızı görmek için işyeri ziyaretlerimizin yanı sıra üniversitemizde gerçekleşen “SİO Konferansları Serisi”’nin de bizlere çok faydası olduğunu düşünüyorum. Mentorlarımızın hepsi bize bir arkadaş bir abi/abla gibi yaklaştıklarından dolayı onlarla uygun oldukları taktirde iletişime geçmemizde de kolaylık sağlıyorlar. Kendi kariyerimiz için çizmek istediğimiz yol haritasında bizlere öncü olarak her zaman yanımızdalar. Buradan bize bu fırsatı sunmak için çalışan başta SİO olmak üzere, tüm İstinye Üniversitesi ailesine teşekkür edip, tüm öğrenci arkadaşlarımın bu projeye katılmasını tavsiye ediyorum.

Gülce Taranlar Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümü 2. Sınıf öğrencisi

 

Başta bize bu fırsatı sağlayan İstinye Üniversitesi Sektörle İşbirliği Ofisi' ne teşekkürlerimi iletiyorum. Katıldığımız konferanslar ve toplantılar sayesinde farklı iş alanlarını tanıma fırsatı bulduk. Başarılı iş insanlarının tecrübelerini ve hikayelerini dinlemek bize ilham verdi. Sorularımızı ve iş hayatı hakkında merak ettiklerimizi onlara sorabilme şansı yakalamak da ayrıca bizim için önemli bir fırsattı. Bu tarz etkinliklerin daha da artması dileğiyle.

Sümeyra Balıkçı, Endüstri ve Sistem Mühendisliği Hazırlık Sınıfı Öğrencisi

 

Mentorun Ceo Olsun programı kapsamında sektörlerin önde gelen isimleriyle tanışıp, onların tecrübelerini dinleme fırsatımız oldu. Üniversitede katıldığımız konferansların yanında mentorlarımızı ve firmaları ziyaret ettik. Bizleri çok güzel ağırladılar bu yüzden bütün mentorlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca bu fırsatı bize sunduğu için Sektörle İşbirliği Ofisi’ne de çok teşekkür ederim. Bu konferansların önümüzdeki dönemlerde de devam etmesi bizi çok mutlu eder.

İrem Erkılıç, Sağlık Yönetimi Bölümü 2. Sınıf Öğrencisi

 

Bu programın biz öğrencilere en büyük katkılarından birkaçı bizleri mezun olduktan sonra nelerin beklediğini, nasıl bir çalışma ortamda çalışabileceğimizi ve iş hayatına girmek için neler yapmamız gerektiğini öğretiyor ve bizi motive ediyor.Teşekkürler İstinye Üniversitesi, teşekkürler Sektörle İşbirliği Ofisi.

Alparslan Gazi Memiş, Makina Mühendisliği, İngilizce Hazırlık Sınıfı öğrencisi

 

Bizleri yalnız bölüm odaklı yetiştirmeyen İstinye Üniversitesi, geleceğe ve iş sahasına doğru bizler için büyük avantaj olan önemli CEO'larla görüşme ve mentorumuz olma avantajını bizlere sunuyor. Aklımıza takılan her soruyu direkt muhatabı olan insanlara sorabilmek rakiplerimizden bizi ayıran, üniversitenin en önemli özelliklerinden yalnızca biri. Bu imkanı bizlere sağlayan İSÜ SİO'ya, tüm hocalarıma ve üniversiteme teşekkür ediyorum...

Nebahat Selin Solmaz, Sağlık Yönetimi Bölümü, 1.sınıf öğrencisi